Новини

 

  7 грудня - День української хустки ( 5 клас)

  Виховна година "хусткування" у 5 класі "Мамина хустка"  Відомо, що українська хустка здавна мала не лише побутове, а й обрядове значення. Традиційно хустка була атрибутом заміжньої жінки. Дівчата ходили з непокритою головою, а хустку одягали вже після весілля, коли відбувався обряд «покривання голови», який означав набуття сімейного статусу. Використовувалась вона і при інших обрядах. Наприклад, зведення нової хати зазвичай починали гостиною й тоді перев’язували хусткою руки майстрам. На хрестинах руки перев’язували кумам. На похоронах хустками прикрашали хоругви, свічі й давали їх усім учасникам.
       Зараз хустка майже втратила обрядове значення, але натомість продовжує залишатися вживаним елементом у сучасному вбранні. Не забувають про хустку і відомі дизайнери, пропонуючи хустки, що надають особливого колориту жінкам.
     Цього дня в містах України вже традиційно проходять конкурси та флешмоби «Зроби фото з хусткою». Жінки та дівчата одягають хустки та постять фото у соціальних мережах, проводять майстер-класи, демонструючи, як хустку можна перетворити зі звичного елементу гардеробу у вишуканий декор.
   
   
   


  07.12.2020 | Aдмін

  Вернутись назад
Всі новини

Контакти

Адреса:23733, вул. Центральна, 11, с.Краснопілка Гайсинського району Вінницької області

Тел.:(04334) 51-2-71

Email:krasnopilka.school.vn@gmail.com