Новини

 

  «Пам’яті тридцяти»

  Добре кажуть: "Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього". І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.  А історія наша вмита кров'ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами.  22 січня 1918 року був проголошений IV універсал Центральної Ради. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу».  А вже через 7 днів, 29 січня 1918 року на підступах до Києва, під станцією Крути, зустрілися в пекельному бою українські підрозділи Центральної Ради та більшовицькі війська.

  Проти 300 українських юнкерів, студентів та гімназистів виступало понад 4 тис. червоних радянських вояків на чолі з Михайлом Муравйовим. 27 студентів та гімназистів, які охороняли станцію, опинилися в полоні. Наступного дня їх побитих і змордованих, повели на розстріл. Але і тоді вони не зріклися України.

  Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. А їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

  У школі були проведені класні години, круглі столи, тематичні уроки, а учні 8, 11 класів переглянули відеофільм «Герої Крут: трагічні події 29 січня 1918 року».  05.02.2019 | Aдмін

  Вернутись назад
Всі новини

Контакти

Адреса:23733, вул. Центральна, 11, с.Краснопілка Гайсинського району Вінницької області

Тел.:(04334) 51-2-71

Email:krasnopilka.school.vn@gmail.com